WingTsun Nedir
WingTsun Nedir

Wing Tsun nedir?

Wing Tsun (Wing Chun) muhtemelen dövüş sanatlarının en bilimsel ve mantıklı ifadesidir.
WingTsun mantıklıdır. Vücudun tüm fiziksel ve geometrik olasılıklarını, bir saldırının çarpışan kuvvetini saptırmak ve yeniden yönlendirmek için kullanır. Bu yüzden fiziksel olarak daha zayıf olan insanların kendilerini daha güçlü bir saldırgana karşı etkili bir şekilde savunmaları mümkündür.

Avrupa ve ABD'deki birçok Özel Kuvvetler tarafından EWTO'nun 60.000 öğrencisi ile birlikte dünya çapında tanınan ve kullanılan, gerçekçi kendini savunma sisteminin en etkili şeklidir.
Daha da önemlisi, Wing Chun, zorba insanlara karşı fiziksel ve zihinsel saldırılara karşı şiddetten kaçınma sanatıdır!

Fiziksel çatışmanın kaçınılmaz olduğu durumlarda Wing Tsun, “hakkaniyet” in mevcut olmadığı bir veya daha fazla rakiple gerçek bir mücadelede sizi mümkün olan her aşamaya hazırlar. Vuruşlardan, yumruklardan, dirseklerden, dizlerden , boğuşma ve yere düşmeye kadar olan süreçleri en az  hareketle mücadele etmenizi sağlayan

Wing Tsun, size çok sayıda çözüm sunar.


Wing Tsun, “Güzel Bahar” anlamına gelir ve 300 yıl önce fiziksel olarak daha güçlü saldırganlara karşı bir kadın tarafından geliştirilen sistemimizin kurucusunun adını taşır.
300 yıl öncenin gerçeklerine göre GM Kernspecht, modern gündelik yaşamın ve sokağın ihtiyaçlarına uyacak şekilde kendini geliştirmiş revize eden bir sistem geliştirmiştir.

Gerçekçi bir kendini savunma durumunda daha büyük, daha güçlü ve daha atletik saldırılara karşı fiziksel ve zihinsel iddialar amaçlayan en etkili savunma sistemlerinden birini bizimle birlikte öğrenin.