Neden Wing Tsun
Neden Wing Tsun

WingTsun'u neden öğrenmeliyiz ?       

Kendimizi ve Sevdiklerimizi Koruma
WingTsun Kung Fu'da eğitimi bir dizi kendini savunma becerisi geliştirmenize yardımcı olur. Bu beceriler sadece kendinizi fiziksel çatışmalardan korumanıza yardımcı olmayacak  aynı zamanda egzersiz yapmanın eğlenceli bir yolunu keşfedeceksiniz. Güç, dayanıklılık, denge, esneklik ve çevikliği de geliştirmiş olursunuz.

Liderlik becerinizi geliştirmek için
WingTsun eğitimi, her yaştan erkek ve kadın için birçok avantaj sunar. Liderlik birçok farklı biçimde tercüme edilebilir; Problem çözmekten, işyerindeki önemli sorunlarından üstesinden gelmeye kadar fayda sağlar.

Özgüveninizin artması için
Wing Tsun eğitimi, farklı insanlarla sınıfta etkileşimde bulunularak, öğrenci seviyelerinde kendine özgüven kazanmanıza yardımcı olmaktadır ve  dövüş sanatları eğitimi konfor bölgenize meydan okumanızı teşvik eder. Bu başarı, okulda, evde veya işte olsun, hayatınızın diğer bölümlerine de yansır.

Enerji = Verimlilik
Hareket duygu yaratır. Egzersiz, kalori yakmak ve gücü arttırmak kadar beyin fonksiyonlarını da arttırır. Birçok kişi spor salonunu sıkıcı buluyor ya da motive olmaya zorlanıyor. 

Başarı
Dövüş Sanatları, hedeflerinizi nasıl belirleyeceğiniz ve başarabileceğinizi öğrenmenin harika bir yoludur.  Bir dövüş sanatında eğitime başladıklarında, bir çok insan bir sonraki seviye için çaba gösterir ve bu yüksek başarıların bir kısmı WingTsun'da ki derece alma veya Teknisyen olmayı hedefler. Bu zihniyeti benimseyerek, hayatınızın farklı bölümlerine de yansıyabilir. Örneğin “Gelecek yıl yeni bir araba almaya çalışacağım” veya “Çalışma alanımda daha yüksek bir pozisyona başvuracağım gibi

Odak ve Disiplin
Bu dijital çağda odağımızın sürekli olarak bir şeyden diğerine kaydığını görüyoruz. E-posta yoluyla veya bir sosyal ağdaki durumunuzu güncelleyerek dünyanın dört bir yanında ki biriyle iletişim kurmadan, teknoloji dünyayı daha küçük bir yer haline getirdi, ancak telefonlarımıza, tabletlerimize veya bilgisayarlarımıza insanları esir yaptı. Odaklanma ve disiplin, dövüş sanatları eğitiminde çok önemli iki özelliktir. Eğitim yoluyla bu özellikler günlük yaşamınıza akacak ve bu da becerilerinizi artıracaktır. Daha önce dediğimiz gibi “Odak nereye giderse, enerji akar!”